لینک دانلود{مبانی نظری نقش پليس در حفظ حقوق شهروندي در مرحله پيشگيري از ارتكاب جرم}

مبانی نظری نقش پليس در حفظ حقوق شهروندي در مرحله پيشگيري از ارتكاب جرم|اُ اِس/لینک دانلود/31014363|os|مبانی نظری نقش پليس در حفظ حقوق شهروندي در مرحله پيشگيري از ارتكاب جرم,مبانی نظری,نقش پليس در حفظ حقوق شهروندي در مرحله پيشگيري از ارتكاب جرم,حفظ حقوق شهروندي در مرحله پيشگيري از ارتكاب جرم
در حال حاظر شما فایل با عنوان مبانی نظری نقش پليس در حفظ حقوق شهروندي در مرحله پيشگيري از ارتكاب جرم را دنبال می کنید .

مبانی نظری نقش پليس در حفظ حقوق شهروندي در مرحله پيشگيري از ارتكاب جرم
دارای 84 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::
نقش پليس در حفظ حقوق شهروندي در مرحله پيشگيري از ارتكاب جرم
پيشگيري از جرم ، از جمله مباحث مهم علم جرمشناسي است . مفهوم پيشگيري از جرم زير عنوان جرمشناسي پيشگيري مطرح مي شود . اين شاخه از علم جرمشناسي جزء شاخه هاي عملي و اجرايي جرم شناسي است .
.....................
مبحث اول : مفهوم و انواع پيشگيري
در اين مبحث سعي بر آن است كه با مورد توجه قرار دادن مفهوم و انواع پيشگيري به بررسي در خصوص اين موضوع بپردازيم:
گفتار اول : مفهوم پيشگيري
واژه پيشگيري در فرهنگ لغات به معناي " جلوگيري كردن ، مانع شدن ، مانع سرايت شدن و پيش بندي كردن آمده است " .پيشگيري يك مفهوم كلي است و به مجموعه اقدام هايي گفته مي شود كه براي پيشگيري و جلوگيري از فعل و انفعالات زيان آور محتمل بر فرد و گروه بعمل مي آيد مانند پيشگيري از حوادث كار ، پيشگيري از بزهكاري جوانان و پيشگيري از تصادفات در جاده ها و ...
..................
گفتار دوم:انواع پيشگيري
دانشمندان حوزه هاي علوم اجتماعي و جرم شناسي پيشگيري از جرم را به انواع مختلفي تقسيم كرده اند ولي با وجود اختلاف نظر ها در تقسيم بندي پيشگيري از جرم به پيشگيري كيفري و غير كيفري اتفاق نظر دارند، لذا به بحث پيرامون هر كدام از آنها مي پردازيم.
الف)پيشگيري كيفري
...........

1-پيشگيري اجتماعي
پيشگيري اجتماعي از بزهكاري شامل مجموعه اقدام هاي پيشگيرنده است كه به دنبال حذف يا خنثي كردن آن دسته از عواملي است كه در تكوين جرم موثر بوده اند . در پيشگيري اجتماعي سعي مي شود بر شخصيت افراد جامعه از طريق نهادهاي اجتماعي تأثير گذاشته شود تا افراد جامعه طوري تربيت شوند كه از ارتكاب هر نوع جرمي اجتناب كنند. در اين پيشگيري تمركز بر سالم سازي محيط اجتماعي است.
..........
پيشگيري وضعي
در پيشگيري وضعي با حمايت از آماج هاي جرم، بزه ديدگان بالقوه و اعمال تدابير فني در صدد جلوگيري از بزه ديدگي افراد و آماج ها دربرابر بزهكاران هستند.كه در نهايت و به طور غير مستقيم كاهش.....
........
مبحث دوم:جايگاه قانوني پيشگيري از جرم در حقوق ايران
نظام جمهوري اسلامي ايران با تكيه بر اينكه "اصلاح و درمان بهتر از كيفر، و پيشگيري بهتر از درمان است"در وضع قانون‌ها بر پيشگيري از جرم ها توجه بيشتري كرده و جايگاه خاصي در وضع قوانين براي آن در نظر گرفته است. لذا به بحث و مطالعه و بررسي قوانين مربوطه مي پردازيم.
........
گفتار اول:قانون اساسي
در اين قانون در اصل 156 بطور صريح و در اصل 8بطور غيرمستقيم پيشگيري از جرم مطمح نظر قرار گرفته است. در اصل 156چنين آمده است.
..........
مبحث سوم : مصاديق حفظ حقوق شهروندي در مرحله پيشگيري از ارتكاب جرم
در اين مبحث به بررسي اصول و موازيني مي پردازيم كه پليس در حين انجام وظيفه به منظور پيشگيري از جرم ، بايد رعايت كند ، در اين خصوص ضمن مراجعه به دستورالعمل و بخشنامه هاي داخلي
..........
گفتار دوم:حفظ حقوق شهروندي در ورود به حريم خصوصي
حريم خصوصي از جمله موضوعات و مصاديق بسيار مهمي است كه گاهاً مورد مداخله و يا تعرض قواي عمومي دولتي از جمله پليس قرار مي گيرد. البته حفظ و صيانت از حريم خصوصي در جوامع مختلف، داراي معيار هاي متفاوتي است و از جمله اين معيار ها، كه حقوق ملازم شهروندان، بر اساس آن تعيين مي شود،قانون لازم الاجراي كشور است.
...............
.............
مبحث اول: الزامات پليس در حفظ حقوق شهروندي در مرحله كشف جرم
مرحله كشف جرم كه مي توان آن را بعد از وقوع جرم، اولين مرحله از مراحل دادرسي كيفري دانست،مرحله اي است كه رفتار ناقض قانون كيفري(فعل،ترك فعل و . . .) ارتكابي از سوي بزهكار كشف مي شود.در اين مرحله است كه اقدامات بعدي از جمله اطلاع به مقامات تعقيب براي حفظ آثار جرم و جلوگيري از فرار و اختفاء و
............
................
گفتار دوم : الزامات ايجابي
در اين گفتار به بررسي الزامات ايجابي پليس در مرحله كشف جرم كه اولين مرحله از مراحل دادرسي كيفري بعد از وقوع جرم مي‌باشد مي‌پردازيم و به صورت اختصار توضيح داده مي‌شوند:
الف : قبول شكايت متضرر از جرم
اگر شهروندي مورد تعدي و تجاوز يا ظلم و ستم قرار گرفت، بايد بتواند آزادانه و بدون هيچ مانعي به دادگاه صالح مراجعه و درخواست احقاق حق و رفع ظلم نمايد. بموجب اصل 34 قانون اساسي دادخواهي حق مسلم هر فرد تشخيص داده شده است :
..............
.................
گفتار اول: الزامات سلبي
در اين گفتار به بررسي الزامات سلبي پليس در حفظ حقوق شهروندي در مرحله تحقيقات مي‌پردازيم و بصورت جداگانه هر يك از موارد را مورد بحث قرار مي‌دهيم:
الف ) پرهيز از بازجويي بدون وجود دلايل كافي
.............
.............
گفتار اول: الزامات سلبي
در اين گفتار به بررسي الزامات سلبي پليس در حفظ حقوق شهروندي بزه‌ديده شاهد و مطلع مي‌پردازيم:
الف)نداشتن رفتار تحقير آميز با بزه ديده
.............
گفتار دوم: الزامات ايجابي
در اين گفتار به بررسي الزامات ايجابي در خصوص تضمين امنيت بزه‌ديده و شاهد و مطلع در برابر انتقام‌جويي مي‌پردازيم:
الف)تضمين امنيت بزه ديده در برابر انتقام جويي
..........


مطالب دیگر:
📜دانلود پاورپوینت درس تنظیم بودجه 📜دانلود پاورپوینت ارتباط شبکه های عصبی با DSS📜دانلود پاورپوینت قانون تجارت و حقوق دریایی📜دانلود پاورپوینت انواع سیستم های تهویه مطبوع📜دانلود پاورپوینت انواع فولاد ابزار 📜دانلود پاورپوینت انواع تصمیم گیری و ارتباط آن با سطوح مدیریت📜دانلود پاورپوینت معماری مجتمع گردشگری مکران📜دانلود پاورپوینت روش های صحیح مطالعه📜دانلود پاورپوینت معرفی معماری نمونه ترمینال📜دانلود پاورپوینت آشنایی با مهندسی مکانیک📜پاورپوینت عوامل مربوط به بهداشت فردی📜پاورپوینت هدف اصلی تمرین رسیدن به اوج اجرای ورزشی📜پاورپوینت اختلال سلوک و انواع اختلالات آن📜پاورپوینت اخلاق حرفه ای و موانع ترویج اخلاق در سازمان ها📜پاورپوینت آشنایی با مقاله نویسی و انواع مقاله ها📜پاورپوینت اقدامات درمانی در صورت بروز مسمومیت شدید📜پاورپوینت مفاهیم مخابراتی📜پاورپوینت کم خونی های تغذیه ای📜پاورپوینت توسعه کار و موانع توسعه کار آفرینی📜پاورپوینت نکاتی درباره مصرف گروه گوشت📜پاورپوینت تداوم خشکسالی در استان هرمزگان📜پاورپوینت پژوهشهای کیفی📜پاورپوینت مفهوم رسانه اجتماعی📜پاورپوینت مجازات اسلامی و قصور پزشکی📜پاورپوینت عملیات نجات و کمک های اولیه