لینک دانلود{مبانی نظری رهبری، رهبری تحول گرا، سبک های رهبری}

مبانی نظری رهبری، رهبری تحول گرا، سبک های رهبری|اُ اِس/لینک دانلود/31014368|os|مبانی نظری رهبری, رهبری تحول گرا, سبک های رهبری,مبانی نظری رهبری تحول گرا و سبک های رهبری,مبانی نظری,رهبری, رهبری تحول گرا,سبک های رهبری
در حال حاظر شما فایل با عنوان مبانی نظری رهبری، رهبری تحول گرا، سبک های رهبری را دنبال می کنید .

مبانی نظری رهبری، رهبری تحول گرا، سبک های رهبری
دارای 21 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::


- سبک‌های رهبری
نحوه استفاده رهبر از قدرت و نفوذ خود را، سبک رهبری می گویند که با عنایت به نوع و ماهیت تئوری‌های ارایه شده سبک‌های متعدد و متفاوتی در رهبری ارائه و به وجود آمده است، مهمترین آنها عبارتند از: سبک مشارکتی، سبک دستوری، سبک تفویض کننده اختیار، سبک حمایتی، سبک وظیفه گرا، سبک توفیق گرا، سبک معنوی، سبک خدمتگزار، سبک تحول‌گرا (ناظریانی، 1389، 21).
....................
- تعریف رهبری تحول گرا
پيشينه تحقيقات رهبري تحول‌آفرين به فعا ليت‌هاي بِرنز (1978) بر می‌گردد. بِرنز مشخص كرد كه رهبران تحول‌آفرين صاحب بينش هستند و ديگران را براي انجام كارهاي استثنايي به چالش و تلاش وا مي‌دارند (موغلي،1381، 8). از نظر بِرنز، در مقابل رهبري تحول‌آفرين، رهبري تبادلي جاي مي‌گيرد. اين نوع رهبران با تمركز بر فرآيند مبادله دوجانبه، نيازهاي فعلي پيروان خود را مخاطب قرار مي‌دهند (گاردنر و همكاران ، 2002، 68).
...........
- رهبری مراوده‌ای
در مقابل رهبری تحول‌گرا، رهبری مراوده‌ای قرار دارد که شامل مبادله منابع سازمانی و پاداشها اقدام و عملکرد است. برنز پیشنهاد می‌کند که رهبری مراوده‌ای محدود به سلطه است، زیرا منابع کمیاب هستند و قدرت، پراکنده است.
............
- ابعاد رهبری تحول گرا
بس و اوولیو رفتارهای اصلی که رهبری تحول‌گرا را تشکیل می‌دهد به شرح زیر بیان می‌کنند (Sivantan, 2000) :
الف- ملاحظات فردی: توجه به تفاوت‌های فردی پیروان و ارتباط با تک تک آنها و تحریک آنها از طریق واگذاری مسئولیت‌ها است.
..............
- عوامل مؤثر بر سبک رهبری تحول گرا
با توجه به این که رهبری تحول گرا یکی از نیازهای آتی و ضروری سازمان‌ها و جوامع محسوب می‌شوند، بررسی پارامترهای مؤثر بر سبک رهبری تحول‌گرا به منظور شناسایی مشخصات شخصیتی و ویژگی های محیطی تاثیرگذار و درک چگونگی ارتباط میان رفتارهای شخصیتی و رفتار رهبری تحول‌آفرین، امری ضروری و مبرم است. عمده ترین و مهمترین پارامترهای مؤثر بر سبک رهبری تحول‌آفرین شناسایی و معرفی شده اند که در ادامه ضمن شرح و توضیح هر یک از عوامل، میزان و چگونگی ارتباط آنها با سبک رهبری تحول آفرین ارایه می گردد (ناظریانی، 1389، 23) :
..................
- اجزاي رهبري تحول گرا
آنچه كه شركتهاي هزاره سوم را از گذشته متفاوت خواهد كرد، اين است كه چطور مديران، مسئوليتهاي رهبري تحول‌گرا را انجام مي‌دهند. مديران ارشد بايد روي رفتار ذي‌نفعان سازماني بويژه افراد درون سازمان تأثير بگذارند، يعني مثل يك مربي عمل كنند. يك رهبر تحول گراي مؤثر بايد بداند كه رسيدن به موفقيت از طريق همكاري اعضاي تيم امکان پذير است. به طور کلي اجزاي رهبري تحول‌گرا عبارت‌اند از (انصاری و تیموری، 1388):
............
- هوش و رهبری
بر طبق گفته‌هاي فلدمن ، هوش هیجانی شامل مهارت‌هاي پايه‌اي و مهارت‌هاي دستوري مي‌باشد. مهارت‌هاي پايه‌اي خود شامل: خود آگاهي، خود کنترلي، درک ديگران به درستي و ارتباطات همراه با انعطاف‌پذيري مي‌باشد و مهارت‌هاي دستوري شامل: مسئوليت پذيري، توانايي توسعه انتخاب، پذيرش ديدگاه ديگران، جرات داشتن و بيان و شرح دادن تصميم مي‌باشد. ترکيب مهارت‌هاي پايه‌اي و دستوري به رهبري اثر بخش منجر مي‌شود چون که اين مهارت‌ها يک نوع آگاهي از ديگران و احتيجات آنها و توانايي پاسخگويي به نيازهاي ديگران به طور اثر بخش در موقعيتهاي مختلف را نشان مي دهد. در سال 1999 پريست شايستگي‌هاي رهبري را در 3 نوع طبقه بندي کرد: (یعقوبی و همکاران، 1388، 54):
.............
- رهبری تحول گرا و اثربخشی تیمی
.هر چند رسیدن به سطح بالای عملکرد فردی به طور گسترده‌ای مورد پژوهش واقع شده است، پژوهش در خصوص دستیابی به سطح بالای عملکرد تیمی آنچنان گسترده و وسیع نیست. دگروت و همکارانش خاطرنشان کردند که وقتی رهبری و عملکرد بررسی می شود نتایج نشان می دهد که اندازه تاثیر در سطح گروه دو برابر اندازه تاثیر در سطح
.................


مطالب دیگر:
📌تاریخچه نفت📌تجزیه فوتوشیمیایی محلولهای محتوی سولفانیلیک اسید با استفاده از تابش مستقیم نور فرابنفش📌تصفیه آب نهایی📌تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک)📌تعیین وزن اتمی منیزیم📌تكنیك RBS یكی از تكنیك های تجزیه ای📌تهیه، ساخت و شناسایی پلی مرها📌تیتانیوم و آلیاژهای تیتانیوم📌خاک رس📌خوردگی در شیمی📌رسوب دهی لایه های نازک سخت ویا نرم📌رنگ سازی📌روش تیتراسیون آمپر سنجی u 504500📌روشهای بازیافت انرژی در فرآیند تقطیر📌زباله های جامد و بازیافت آن📌سیر تحول پلاستیک ها و روش های نوین در تولید و بازیافت📌سنگ فیروزه📌آتشفشانها📌آلودگی فضا📌آلودگی هوا و آب📌آلودگی هوا و لایه اوزون📌آمیدها📌مقاله گاز📌دانلود پاورپوینت بهسازی لرزه ای ساختمانهای متعارف ضرورت و چالشها📌دانلود پاورپوینت بومیان امریکا افریقا اقیانوسیه